ALTINKÖY KONAĞI HAKKINDA

Altınköy Açık Hava Müzesi

Ankara’da şehir hayatından uzakta, sakin ve huzurlu bir köşe arıyorsanız Altınköy Açık Hava Müzesi tam size göre. Altındağ ilçesi Beşikkaya mahallesinde bulunan bu açık hava müzesine kolayca ulaşabilirsiniz. 500 dönümlük bir alana sahip olan Altınköy’de doğa yürüyüşleri yapabilir, lezzetli yemek molaları verebilirsiniz.

Altındağ Belediyesi tarafından müze haline getirilen Altınköy Açık Hava Müzesi köy mimarisini misafirlerine sunuyor. Açık Hava Müzesi’nde köy kahvesi, değirmen, köy bakkalı gibi köy kültürünü yaşatan yerler dışında çocukların keyifli vakit geçirebileceği yerler de bulunuyor. Oyun parkları, piknik alanları olan Altınköy’de çocukların binmesi için midilliler de mevcut. Altınköy Açık Hava Müzesi’nde güzel bir kahvaltıyla güne başlayabilir, ailece güzel bir gün geçirebilirsiniz. Altınköy’de bulunan mekanların başında gelen Altınköy Konağı’nda benzersiz bir kahvaltının tadını çıkarabilirsiniz.

Altınköy Konağı

Altınköy Konağı, Altınköy Açık Hava Müzesi’nde köy meydanında bulunuyor. Konağın içi eskiyi yaşatan yöresel eşyalarla dekore edilmiş. Eski köy konağı konseptli konakta lezzetlerin tadını çıkarırken taş plakların melodilerine kapılabilirsiniz. Doyurucu ve lezzetli serpme köy kahvaltısında doğal ürünler iştah kabartıcı. Altınköy Konağı’nın serpme kahvaltı menüsünde peynir çeşitleri, acuka, çikolata kreması, zeytin çeşitleri, pişi, bal, kaymak, yumurta, reçel çeşitleri ve çay bulunuyor. Altınköy Konağında’ki ziyafet kahvaltıyla sınırlı değil. Kebap ve pide çeşitlerinin en güzellerini Altınköy Konağı’nda yiyebilirsiniz. Menüde bulunan kıymalı yumurtalı pide, kıymalı pide, kaşarlı sucuklu pide, kuşbaşılı kaşarlı pide, kıymalı kaşarlı pide, kaşarlı pide ve kuşbaşılı pideden damak tadınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Lezzetli yemeklerin üstüne kumda kahve ile keyfinize keyif katabilirsiniz.

    Hemen Sizi Arayalım