Altınköy Konağı Serpme Kahvaltı

Altınköy Konağı; Altınköy Müzesinde bulunuyor. Özellikle her daim yemek ve dinlenmek için tercih edilebiliyor. Kahvaltı kültürünü adeta köyde yaşamak isteyenler için güzel bir imkân veriyor. Altınköy Konağı direkt olarak köyün meydanında yer alıyor. Altınköy Konağı serpme kahvaltı olarak da ifade edilen türlü köy kahvaltısını özleyenler için Ankara’da güzel bir kültür sunuyor. Tamamen doğal ürünlerin yer aldığı ve organik Kahvaltı olarak ve ifade edilen bu kahvaltı oldukça lezzetli sunum olarak masada yer alıyor. Herkesin damak zevkine uygun olarak seçilebiliyor. Dolayısıyla her damak zevkine uyum sağlıyor. Serpme kahvaltıda; zeytin çeşitleri, peynir türleri, kaymak, bal, tereyağı, yumurta, reçel, çay, menemen, pide, organik ekmekler, omlet tercih edebilirken aynı zamanda konakta sizler için organik kahvaltı adı altında birçok seçenek sunuluyor. Tercih ettiğiniz şekilde sahanda yumurta veya menemen yine misafirlerine Altın Köy Konağı tarafından sunulmaktadır.

Serpme Kahvaltı için Ankara’da En Güzel Köy Kahvaltısı

Ankara Altınköy Müzesi’nde bulunan mekân; Altınköy Konağı serpme kahvaltı tercih edenlerin Uğrak mekânı olarak ifade ediliyor. Yaklaşık 100 yıl kadar tarihi geçmişi olan bu Konağın oldukça yoğun ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Tercih eden kişilerin olumlu yorumlarına bakıldığında kahvaltı konusunda hafta sonları sevdiklerinizle keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Ankara’da köy kahvaltısı yapabileceğiniz Altınköy Konağı günümüzde hem Ankaralılar hem de Ankara’ya gelen misafirlerin tercih edebileceği mekân olarak tavsiye ediliyor.  Anadolu kültürünü yaşatan bu Konak geleneksel bir kahvaltı imkânı sunmaktadır. Tarihi dokusuyla oldukça beğeni toplamaktadır. Mekânın en büyük özelliği organik ürünlerinin kahvaltıda yer almasıdır. Dolayısıyla Altınköy Müzesi’nde rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir mekândır. Huzurlu bir kahvaltı yaparak gününüzü Altınköy Müzesi’nde rahatlıkla geçirebilirsiniz.

Altınköy Konağı’ndaki Diğer Yemekler

Özellikle kahvaltı kültürünü yaşayabileceğiniz mekânın öğlen ve akşam yemeği sunumları da bulunuyor. Köfte,ev yapımı Mantı, Sac kavurma gibi sizin tercihinize yönelik olarak yemekler yapılıyor. Konak gerek geleneksel gerekse yöresel yemekleri ile misafirlerine hizmet vermeye devam ediyor.  Altınköy Konağı çalışanlarıyla ve sevilen köy halkıyla beraber bir otantik hava sunuyor. Dolayısıyla günün her saati istediğiniz an lezzetli yemekler tercih edebileceğiniz Altınköy Konağı serpme kahvaltı ile benzersiz bir deneyim yapmanızı öneriyoruz. Tur ve okul gezileriniz için özel fiyat alınız…

Hafta sonları için rezervasyon yaptırmayı unutmayınız.

Altınköy Rezervasyon numarası 05068464415 ve 05435850205

    Hemen Sizi Arayalım